به روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۵۷۶۱۳
|
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۸
نیاز است با توجه به وجود بناهای تاریخی و ظرفیت های طبیعی شهرستان بهمئی برای توسعه زیرساخت های امکانات گردشگری در این شهرستان مورد توجه قرار گیرد.

خبردنا: رییس جمهور نسبت به نادیده گرفتن نیروهای بومی در بکارگیری نیروهای انسانی در حوزه های مختلف تولیدی و صنعتی هشدار داد و گفت: با خاطیان برخورد می شود.

به گزارش"خبردنا"، آیت الله سید ابراهیم رییسی در جمع گسترده مردم بهمئی به درخواست مردم این شهرستان درباره بومی گزینی ساکنان مناطق نفتخیز اشاره کرد: تا زمانی که نیروهای بومی منطقه متقاضی باشند مسوولان حق ندارند از نیروهای غیربومی استفاده کنند.

وی با اشاره به برخی کمبودهای امکانات زندگی مردم بهمئی گفت:حضور در مناطق محروم برای کاهش مشکلات ساکنان این مناطق است.

رییس جمهور خاطرنشان کرد:سهم مسئولیت های نفت در سفر نخست به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت و افزایش سهم مردم این منطقه محروم مورد تاکید است.

وی بن بست بودن راه های ارتباطی بهمئی را یادآور شد و عنوان کرد: وجود این مشکلات قابل قبول نیست و مسوولان باید برای تقویت زیرساخت های زندگی ساکنان این شهرستان تلاش بیشتری کند.

شهرستان بهمئی که با مساحت یکهزار و ۴۴۷ کیلومتر مربع در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد و در ۴۰ کیلومتری شهرستان بهبهان واقع شده است.

شهرستان بهمئی به جز در مشرق که با شهرستان کهگیلویه در استان هم مرز است از سه جهت با شهرستان های استان خوزستان همسایه است به طوری که در شمال با باغملک ، در جنوب با بهبهان ، در غرب با رامهرمز و در جنوب غربی با امیدیه و آغاجاری در استان خوزستان مرز مشترک دارد.

براساس آمار از چاه های نفت بهمئی روزانه قریب به ۲۰۰ هزار بشکه نفت از سوی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری در حوزه مناطق نفت خیز خوزستان استخراج می شود.

بهمیی دارای ظرفیت های زیادی در حوزه های مختلف کشاورزی، گردشگری و طبیعی است و توسعه این زیرساخت ها نیازمند توجه جدی مسئولان برای توسعه و اشتغالزایی در این حوزه ها است.

آیت الله رییسی تاکید کرد: با توجه به ظرفیت های خوب منطقه در گردشگری شهرستان بهمئی شایسته سرمایه گذاری در این حوزه است.

رییس جمهور عنوان کرد: نیاز است با توجه به وجود بناهای تاریخی و ظرفیت های طبیعی شهرستان بهمئی برای توسعه زیرساخت های امکانات گردشگری در این شهرستان مورد توجه قرار گیرد.

ادامه دارد ...

همزمان با دومین سفر۲ روزه (۲۶ و ۲۷ تیر) رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد پروژه‌های مهمی در حوزه اقتصادی، عمرانی صنعتی، تولیدی و سرمایه‌گذاری پیش بینی شده که تحول عظیمی در عمران و آبادانی و بهبود معیشت مردم ایجاد می کند.

طرح های مهم عمرانی از جمله سد چم شیر،کارخانه پتروشیمی گچساران، احیای کارخانه قند یاسوج و جاده پاتاوه به دهدشت و بیمارستان بهمئی با حضور رئیس جمهور و هیات همراه بهره برداری می شود.

در سفر نخست رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد در مهر ۱۴۰۰، تعداد ۲۱۷ طرح زیربنایی، زیرساختی و توسعه‌محور در بخش‌های مختلف اعم از گردشگری، راه، آب، نفت و گاز، پتروشیمی، گیاهان دارویی، صنعت و کشاورزی برای عبور از محرومیت‌ها و شتاب‌بخشی به روند توسعه‌ای این استان به تصویب رسید.

نام:
ایمیل:
* نظر: