به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۶۵۲
|
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۲
بیماران سرطانی نیاز مبرمی به رادیو تراپی دارند و عدم وجود رادیوتراپی در استان منجر به مراجعه آن ها به سایر استان ها و نیز مبالغ گزافی جهت ایاب و ذهاب و اسکان به آنها تحمیل می شود.

خبردنا: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: اولین مرکز پزشکی هسته ای استان کهگیلویه و بویراحمد در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج بهره برداری شد.

به گزارش"خبردنا" به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج "سعید جاودان سیرت" روز چهارشنبه شنبه اظهار کرد: عملیات اجرایی این مرکز از سال ۱۳۹۴ با زیربنای ۴۰۰ متر مربع در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج آغاز شد.

وی افزود؛ تاکنون بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان صرف ساخت و خرید تجهیزات این پروژه شده است.

سرپرست علوم پزشکی یاسوج پیش تر گفت: به دلیل نبود امکاناتی چون مرکز هسته ای، رادیوتراپی و ... آمار دقیقی از تعداد بیماران سرطانی دراستان نداریم.

وی بیان کرد:بیماران سرطانی نیاز مبرمی به رادیو تراپی دارند و عدم وجود رادیوتراپی در استان منجر به مراجعه آن ها به سایر استان ها و نیز مبالغ گزافی جهت ایاب و ذهاب و اسکان به آنها تحمیل می شود.

پزشکی هسته ای شاخه ای از علوم پزشکی با استفاده از رادیوداروها در تشخیص و درمان برخی بیماریها از جمله قلب، استخوان و کلیه کاربرد دارد.

رادیو دارو در این بخش با توجه به ارکان و عضو بیمار که مورد نیاز برای تصویربرداری است، تزریق می شود و پس از گذشت زمان، تصویربرداری پردازش و برای درمان به پزشک ارجاع می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: