به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
کد خبر: ۵۷۶۸۸
|
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۸
"هدایت عظیمی فر" :
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد با ابراز تاسف از روند افزایشی بیکاری و مشکلات اقتصادی در این استان، گفت: متاسفانه 10 کودک کار خیابانی شبانه در پارک‌های یاسوج می‌خوابند که خطراتی فراوانی بویژه در حوزه آسیب‌های اجتماعی در انتظار آنها است.

"هدایت عظیمی فر" در گفت و گو با خبرنگار خبردنا با تشریح تفاوت‌های بین کودک خیابانی و کودک کار خیابانی، گفت: بین کودک خیابانی و کودک کار خیابانی، تفاوت‌های فراوانی است چرا که اغلب کودکان خیابانی، سرپناه و خانواده‌ای ندارند و محل خواب آنان خیابان است اما اغلب کودکان کار خیابانی هم خانواده و سرپناه داشته و هم دانش آموز هستند.

وی با ابراز نگرانی خود از اینکه حدود ۱۰ نفر از کودکان کار خیابانی در فصل‌های تعطیلی مدارس از مناطق محروم دور افتاده استان کهگیلویه و بویراحمد مانند زیلایی و دیشموک به یاسوج می‌آیند، یادآور شد: این کودکان روزانه در خیابان بکار مشغول هستند و شب‌ها در پارک می‌خوابند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برخی از خطرات و آسیب‌های اجتماعی که برای این کودکان کار خیابانی ممکن است رخ دهد، یادآور شد: کودکان کار خیابانی احتمال اینکه در خیابان مورد آسیب بزهکاران و تصادفات خیابانی قرار گیرند زیاد است.

عظیمی فر با اظهار تاسف از اینکه این کودکان هم در معرض خطرات فراوانی در اجتماع قرار دارند و هم اینکه فرصت‌های مطلوب زندگی خود نظیر تحصیلات را از دست می‌دهند، تصریح کرد: در شکل گیری کودکان کار خیابان عوامل متعدد خانوادگی تا تصمیمات کلان اجتماعی نقش دارد.

وی گفت: آماری از کودک کار در استان کهگیلویه و بویراحمد نداریم چرا که ساز و کار قانونی و ساختاری برای مداخله در این آسیب تاکنون برای سازمان بهزیستی تعریف نشده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: