به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۷۲۸
|
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۱
غلامی‌ تأکید کرد: با این الزام قانونی دیگر مدیران دستگاه‌های اجرایی راه فرار برای تخطی از مصوبات شورای عالی پدافند غیرعامل ندارند و باید پاسخگو باشند و هرگونه کم‌کاری قابل گذشت نیست و به نوعی ترک فعل است.

 خبردنا : مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد از فهم نادرست مدیران دستگاه اجرایی نسبت به پدافند غیرعامل ابراز نگرانی کرد و گفت: مدیران مدیریت بحران را با پدافند اشتباه گرفته‌اند.

"رضا غلامی‌ " در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: واقعیت امر در برخی مواقع مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان پدافند غیرعامل با مدیریت بحران را از هم تشخیص نداده‌اند به گونه‌ای که مدیر از اجرای یک مانور در حوزه پدافند تعریف می‌کند و بعد مشخص می‌شود مانور زلزله و در حوزه بحران بوده است.

وی توان پدافند غیرعامل در کهگیلویه و بویراحمد را متوسط رو به بالا عنوان کرد و افزود: امیدوارم امسال با توجه به وسعت و تعداد مراکز مهم، اساسی و حیاتی در استان گام‌های اساسی در راستای اهداف پدافندی برداشته شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: طبق سیاست‌های ابلاغی مدیران دستگاه‌های اجرایی مسئول پدافند سازمان و اداره کل تحت مدیریت خود هستند و بدون شک در صورت احساس مسئولیت مدیران و استفاده از توانمندی مجموعه اداری در راهبردهای پدافندی، سال خوبی خواهیم داشت.

وی با اشاره به 20 ساله شدن صدور دستور مقام معظم رهبری در موضوع تشکیل سازمان پدافند غیرعامل، افزود: تاکنون در این زمینه الزام قانونی وجود نداشت که امسال با تأکیدات مقام معظم رهبری و پیگیری سردار جلالی، تأیید رئیس سازمان پدافند غیرعامل مجلس را گرفت که این مهم به نوعی ایجاد الزام برای دستگاه‌های اجرایی بوده است.

غلامی‌ تأکید کرد: با این الزام قانونی دیگر مدیران دستگاه‌های اجرایی راه فرار برای تخطی از مصوبات شورای عالی پدافند غیرعامل ندارند و باید پاسخگو باشند و هرگونه کم‌کاری قابل گذشت نیست و به نوعی ترک فعل است.

وی با اشاره به اینکه امسال شیوه کار متفاوت و به نوعی مشکلات شناسایی و راهکارهای برون‌رفت ارائه شد، ادامه داد: بحران، ماحصل بلاهای طبیعی و ثابت بوده و خدمات‌رسانی نیز مشخص بوده، اما در حوزه پدافند غیرعامل باید انسان ساخت و در واقع جنگ انسان با انسان و تفکر با تفکر است.

نام:
ایمیل:
* نظر: