به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۷۴۶
|
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۴
مسئول بسیج سازندگی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بسیج سازندگی برای مقدمات هوشمندسازی چهار میلیارد تومان پرداخت می‌کند، گفت: این طرح باعث اشتغال‌زایی جوانان استان نیز می‌شود.

 خبردنا : مسئول بسیج سازندگی کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح هوشمندسازی شهر یاسوج خبر داد و گفت: از طرح‌های توسعه‌ای حمایت می‌کنیم.

به گزارش " خبردنا " به نقل از تسنیم از یاسوج ، سرهنگ "حسن رضایی" در آیین رونمایی از طرح هوشمندسازی شهر یاسوج، اظهار داشت: سپاه و بسیج از طرح‌های توسعه‌ای و رفع محرومیت برای استان و کشور حمایت می‌کند.

وی عنوان کرد به همین علت سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از طرح هوشمندسازی و ستون‌های هوشمند که توسط نخبه‌های هم استانی طراحی شده‌است حمایت می‌کند و به همین منظور امروز تفاهم نامه‌ای بین بسیج سازندگی، استانداری و مجری این طرح منعقد شد.

مسئول بسیج سازندگی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بسیج سازندگی برای مقدمات هوشمندسازی چهار میلیارد تومان پرداخت می‌کند، گفت: این طرح باعث اشتغال‌زایی جوانان استان نیز می‌شود.

در ادامه این آیین عباس اسفندیاری مجری طرح هوشمندسازی شهر یاسوج گفت: با اجرای این طرح 20 خدمت در حوزه‌های مختلف پایش تصویری، ترافیک، اورژانس بیمارستانی، خدمات امداد رسانی پلیس 110، اینترنت، جمع‌آوری اطلاعات، تولید برق، آلایندگی هوا و انرژی به مردم ارائه می‌دهد.

وی افزود: در این طرح ستون‌های هوشمند امکان تأمین برق مورد نیاز خود را دارند و علاوه بر این مولد برق نیز هستند.

اسفندیاری یکی از برنامه‌های مدنظر در این طرح را ارتقا سیستم‌های هوشمند شهری عنوان کرد و گفت: هر ستون هوشمند قابلیت پوشش اینترنتی تا شعاع 150 متری خود را دارد.

مجری طرح هوشمندسازی شهر یاسوج تصریح کرد: در فازهای بعدی این طرح می‌تواند در توسعه استفاده از خودروهای برقی نیز مؤثر باشد چرا که این ستون‌ها قابلیت تبدیل شدن به ایستگاه‌های شارژ این خودروها را دارند.

در ادامه سید محمود رادمنش مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر مبنی بر رونق اقتصادی و استفاده از ظرفیت‌های دانش‌بنیان گفت: طرح هوشمندسازی شهری در بسیاری از شهرهای جهان در حال انجام است و سعی داریم که شهر یاسوج به عنوان پایلوت شهر هوشمند معرفی شود.

وی با بیان اینکه این طرح برای نخستین بار در سطح کشور در جهت هوشمند سازی انجام می‌شود، گفت: استانداری استان حمایت خوبی برای اجرای این طرح انجام داده است.

محمود رادمنش افزود: این طرح نه روی کاغذ بلکه به صورت عملیاتی در سطح استان توسط یک گروه نخبه هم استانی انجام می‌شود.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اجرای این طرح مشکل سامانه پایش شهری نیز در مرکز استان و شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: