به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۷۵۵
|
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۵
یکی از این دلایل، اجرای سیاست‌های تشویقی جمعیتی در این استان است. دولت در سال‌های اخیر، سیاست‌های مختلفی را برای افزایش جمعیت اجرا کرده است که یکی از این سیاست‌ها، پرداخت تسهیلات مالی به خانواده‌های دارای فرزند است.

خبردنا : نرخ ولادت در کهگیلویه و بویراحمد در ۹ ماهه اول امسال ۲.۴ درصد افزایش یافت. این اولین بار در یک دهه گذشته است که نرخ ولادت در این استان افزایش یافته است. افزایش نرخ ولادت امیدها را برای افزایش نرخ رشد جمعیت بیشتر کرده است.

به گزارش ایرنا و بر اساس گزارش های اداره کل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد در ۹ ماهه اول امسال هفت هزار و ۵۸۷ ولادت در این استان ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ و ۴ دهم درصد افزایش داشته است. این اولین بار در یک دهه گذشته است که نرخ ولادت در این استان افزایش یافته است.

افزایش نرخ ولادت در کهگیلویه و بویراحمد می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از این دلایل، اجرای سیاست‌های تشویقی جمعیتی در این استان است. دولت در سال‌های اخیر، سیاست‌های مختلفی را برای افزایش جمعیت اجرا کرده است که یکی از این سیاست‌ها، پرداخت تسهیلات مالی به خانواده‌های دارای فرزند است.

افزایش نرخ ولادت در کهگیلویه و بویراحمد، می‌تواند پیامی امیدبخش برای آینده جمعیت کشور باشد. این افزایش می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که مردم کشور به اهمیت فرزندآوری پی برده‌اند و به دنبال افزایش جمعیت هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر: