به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۷۵۸
|
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۰
هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت
سخنگوی شورای نگهبان در آخرین گفتگوی خود با خبرنگاران بیان کرد: لایحه عفاف و حجاب برای رفع ایرادات از شورای نگهبان به مجلس برگشت داده شد.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: با توجه به باقی‌ماندن برخی ایرادات و ابهامات در لایحه عفاف و حجاب، این لایحه برای اعمال اصلاحات لازم بار دیگر به مجلس شورای اسلامی ارجاع شد.
هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آخرین وضعیت لایحه موسوم به عفاف و حجاب گفت: شورای نگهبان نسبت به لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در مرحله قبل ایرادات و ابهامات متعددی را داشت که مجلس در جلسات خود این موارد را اصلاح کرد و ما مجدداً این لایحه را در دستور کار شورای نگهبان قرار دادیم و با بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد که بسیاری از ایرادات و ابهامات برطرف شده است.

بیشتر بخوانید
بیانیه وزارت کشور درباره فضاسازی‌ها در حوزه طرح عفاف و حجاب

وی افزود: با این حال هنوز برخی ایرادات و ابهامات وارده به این لایحه پابرجاست و به همین خاطر بار دیگر لایحه را برای اصلاح موارد باقی‌مانده به مجلس ارجاع دادیم.

سخنگوی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: هر زمان که مجلس همین ایرادات و ابهامات باقی‌مانده را اصلاح کند ما نیز لایحه اصلاح‌‌شده را مجدداً بررسی و نظر نهایی شورای نگهبان را اعلام خواهیم کرد.

به گزارش تسنیم، رد دوباره برخی مواد لایحه عفاف و حجاب از سوی شورای نگهبان در شرایطی است که هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه قبلی خود که 21 آذر برگزار شد، مصوبه اصلاحی مجلس شورای اسلامی در خصوص لایحه عفاف و حجاب را مغایر با سیاست‌های کلی نظام ندانسته بود و آن را تأیید کرده بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: