به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۷۶۷
|
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۷
دادستان تاکیدکرد:
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران به خبر استعفای شش عضو از اعضای هیات اجرایی این شهرستان واکنش نشان داد و انتشار این خبر را از اساس دروغ خواند.

به گزارش خبردنا، ” صدرالله ادیبان ” در نشست رسانه ای در پاسخ به این سوال که خبری در فضای مجازی مبنی بر استعفای شش عضو از اعضای هیات اجرایی حوزه انتخابیه گچساران و باشت بدلیل تائید صلاحیت غلامرضا تاجگردون کاندیدای اصلاح طلبان در انتخابات دوازدهم منتشر شده است، آیا این خبر صحت دارد؟ با تاکید اظهارداشت: خیر، انتشار خبر استعفای شش نفر از اعضای هیات اجرایی این حوزه انتخابیه در صفحات مجازی و رسانه‌ها یک دروغ است و این درحالیست که اساسا جلسات هیات اجرایی محرمانه بوده است.

وی با اظهار تاسف از اینکه برخی رسانه‌ها، دروغ‌های شاخ‌داری منتشر می‌کنند که ذهن مردم را بسمت و سوی تشویش سوق دهند، خاطرنشان کرد: انتشار چنین موارد و اخباری هم خلاف قانون و هم خلاف اخلاق است.

این مقام قضایی گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه اخلاق رسانه‌ای می بایست توسط اهالی رسانه رعایت شود و ما انتظار داریم از انتشار اخباری که به هیچ عنوان صحت ندارد و از سویی بسترساز برخی نگرانی های اجتماعی و منطقه ای نیز می شود جدا خودداری کنند، یادآورشد: بطور حتم اهالی رسانه می دانند که باید از ایجاد تفرقه در جامعه پرهیز نموده و تلاش کنند بین طوایف و قبائل، وحدت و همدلی ایجاد شود.

ادیبان با برشمردن برخی از رسالت های اصحاب رسانه، ادامه داد: دوری از دروغ و تحریف عقاید از جمله نبایدهای عرصه اطلاع‌رسانی است و اهالی رسانه باید از افشای اسرار مردم و حاکمیت همواره پرهیز کنند.

وی با اظهار تاسف از اینکه برخی رسانه‌ها به جای اُمیدآفرینی، اقدام به انتشار اخبار دروغ‌ نموده و شایعه پراکنی را در جامعه قومیتی گسترش می دهند، تصریح کرد: اگر مطلبی خلاف واقع در خصوص انتخابات در رسانه‌ها و پیچ‌های خبری نشر داده شود جرم تلقی شده و برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش خبردنا، ظهر امروز پنجم دی ماه، خبری مبنی بر استعفای شش عضو هیات اجرایی دوازدهمین دوره انتخابیات مجلس شورای اسلامی بدلیل تائید صلاحیت ” غلامرضا تاجگردون” تنها کاندیدای اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه گچساران و باشت در فضای مجازی و برخی از سایت های محلی منتشر شد که بازتاب های فراوانی را تاکنون بهمراه داشته است.

” غلامرضا تاجگردون” رئیس کمیسیون بودجه مجالس نهم و دهم شورای اسلامی بوده که اعتبارنامه وی در مجلس یازدهم از سوی برخی از نمایندگان این مجلس به تائید نرسید و انتخابات میان دوره ای برای حوزه انتخابیه گچساران و باشت برگزار شد.

تاجگردون تنها کاندیدای اصلاح طلبان در انتخابات دوازدهم این حوزه انتخابیه بشمار می رود که در صورت گذر از فیلتر شورای نگهبان، می تواند بسترساز مشارکت حداکثری در انتخابات باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: