به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۷۸۳
|
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۹
یک فعال محیط زیست گفت: باید ببینیم در این سال‌ها آیا دشمن ۶۵۰ سد زد؟ دشمن تراز منفی در آب‌خانه‌ها ایجاد کرد؟ دشمن تعداد چاه‌ها را از ۷۰هزار به یک میلیون افزایش داد؟

محمد درویش در گفتگو با خبردنا اظهار داشت: اگر اسرائیل یا آمریکا توانایی مهندسی اقلیمی به این صورت را داشتند، به حل بحران‌های جدی خشک سالی که در حال حاضر در بخش هایی از امریکا مانند ایالت کالیفرنیا ،آریزونا میپرداختند. رژیم صهیونیستی هم یکی از بی سابقه ترین سال‌های بی‌آبی خود را تجربه می‌کند. وضعیت سایرین مثل چین و روسیه نیز به همین ترتیب است، بنابراین عنوان به نام “ابر دزدی” که اخیرا مطرح شده توهمی بیش نیست. 

این فعال محیط زیست گفت: باید ببینیم در این سال‌ها آیا دشمن ۶۵۰ سد زد؟ دشمن تراز منفی در آب‌خانه‌ها ایجاد کرد؟ دشمن تعداد چاه‌ها را از ۷۰هزار به یک میلیون افزایش داد؟ 

درویش همچنین اظهار داشت: متاسفانه ما ظرفیت گرمای ویژه را با خشک کردن دریاچه ارومیه از دست‌داده‌ایم و پهنه‌ بزرگی را خشک کرده‌ایم.خشک شدن دریاچه ارومیه باعث شد ظرفیت گرمای ویژه و انباشت بخار کم شود و تراز حرارتی بی‌سابقه‌ای ایجاد شود. وقتی ابر‌ها به سمت دریاچه ارومیه حرکت می‌کنند، در اثر این موج گرما و حالت جزیره گرمایی، پراکنده می‌شوند. این معادله ساده‌ای است و تقصیر‌ خود ماست.

نام:
ایمیل:
* نظر: