به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
کد خبر: ۵۷۸۱۷
|
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۷
میانگین بارندگی‌های امسال استان تا روز نهم دی ماه ۱۳۹ میلی‌متر بوده که ۶۱ میلی‌متر کمتر از مدت مشابه پارسال است.

 خبردنا : رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه آخرین بررسی های نقشه های هواشناسی نشان می دهد که سامانه بارشی در روزهای پایانی هفته جاری وارد استان می شود تاکید کرد: بارش های این سامانه به صورت برف و باران خواهد بود.

" ولی بهره مند " در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: نتایج آخرین بررسی ها نشان می دهد که زمان فعالیت سامانه بارشی در کهگیلویه و بویراحمد ظهر پنجشنبه بیست و یکم دی ماه به مدت یک شبانه روز خواهد بود البته ممکن است زمان دقیق این سامانه بارندگی در روزهای آینده تغییر اندکی داشته باشد.

وی بیان کرد: گستره سامانه بارشی مذکور در مناطق گرمسیری و سردسیری استان خواهد بود.

رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کاهش دمای روزانه از دیگر پدیده های هواشناسی استان در روزهای پایانی هفته جاری است.

بهره مند اضافه کرد: میانگین بارندگی‌های امسال استان تا روز نهم دی ماه ۱۳۹ میلی‌متر بوده که ۶۱ میلی‌متر کمتر از مدت مشابه پارسال است.

بهره‌مند افزود: مدت مشابه پارسال۲۰۰میلی‌متر باران در کهگیلویه و بویراحمد ثبت شده بود.

بهره مند میانگین بارش بلند مدت سالیانه در کهگیلویه و بویراحمد را ۵۸۰ میلیمتر اعلام کرد.

وی گفت: میزان بارش بلند مدت سالیانه در ایستگاه یاسوج ۸۰۰.۴،سی سخت ۶۹۳،دوگنبدان ۴۳۰،دهدشت ۴۰۲،لیکک ۳۹۶ و منطقه امامزاده جعفر ۴۲۹ میلیمتر ثبت شده است.

میانگین بارش باران استان طی سال زراعی گذشته به حدود ۷۰۰ میلیمتر رسید که بیش از ۱۴۰میلیمتر بیشتر از میانگین بلند مدت بوده است.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

این استان با ۷۲۶ هزار نفر جمعیت یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: