به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۸۳۲
|
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۰
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد:
در دو ماهه اخیر از محل تبصره 18 یک هزار و 800 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای توسعه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت که در مجموع به 41 طرح نیمه تمام از جمله اردوگاه‌ها، مجتمع‌های گردشگری، مجتمع‌های تفریحی و سرگرمی، بوم گردی و رستوران‌های سنتی تزریق شد.

خبردنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در دو ماهه اخیر یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال برای توسعه بخش گردشگری این استان اختصاص یافت.

"خبردنا" به نقل از  تسنیم، "سعید طالبی پور" در گفتگو با خبرگزاری اظهار داشت: در دو ماهه اخیر از محل تبصره 18 یک هزار و 800 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای توسعه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت که در مجموع به 41 طرح نیمه تمام از جمله اردوگاه‌ها، مجتمع‌های گردشگری، مجتمع‌های تفریحی و سرگرمی، بوم گردی و رستوران‌های سنتی تزریق شد.

وی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم تکمیل طرح‌های نمیه تمام و تعریف پروژه‌های بزرگ و پیش‌ران در اقتصاد گردشگری استان را در دستور کار قرار دادیم، عنوان کرد: دلیل تمام بودن برخی از طرح‌های گردشگری مشکلات اداری و نبود تسهیلات بانکی بوده که با نگاه ویژه دولت و همچنین پیگیری‌های جدی و مستمر این مسائل تاحدودی مرتفع شده است.

طالبی‌پور ابراز کرد: 50 پروژه در دست ساخت با حجم سرمایه گذاری 14 هزار میلیارد تومان داریم که در صورت تحقق برنامه‌ها با هدف تکمیل و بهره برداری از این طرح‌ها در یک بازهع زمانی 3 ساله شاهد شکوفایی اقتصاد گردشگری در این استان خواهیم بود به گونه‌ای که تنها به صورت مستقیم برای 950 نفر شغل ایجاد می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد افزود: پروژه‌های پیش‌ران برای ما اولویت بوده که در این راستا حداقل 4 پروژه را در دستور کار داریم که پارک آبی یاسوج با اختصاص 130 میلیارد ریال تسهیلات بانکی در سفر اول رئیس جمهوری تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفت و هم اکنون برای 150 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.

طالبی پور بیان کرد: این استان با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب هوایی خاص خود می‌تواند به عنوان مقصد جدید گردشگری در کشور تعریف شود هرچند در سال‌های اخیر همه ساله شاهد افزایش حضور تعداد گردشگران در این دیار هستیم و البته باید در این راستا نسبت به ایجاد زیرساخت‌های لازم با هدف ماندگاری گردشگر، تدبیر کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: