به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۸۳۳
|
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۰
رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت
مدیران را در برنامه تبلیغاتی و همراهی با کاندیدا منع کردیم و اگر جایی مشاهده شود، برخورد می‌کنیم.

خبردنا- رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیران را در برنامه تبلیغاتی و همراهی با کاندیدا منع کردیم و اگر جایی مشاهده شود، برخورد می‌کنیم.

"خبردنا" به نقل از تسنیم، سید جواد هاشمی عصر امروز در جلسه مشترک کمیسیون دانشجویی و اعضای ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد که با هدف تقویت شور انتخاباتی و مشارکت گسترده برگزار شد، اظهار داشت: هدف ما نظرخواهی برای راهکار انجام امور و کارهای اثرگذار در ارتقاء مشارکت مسئولانه و قانونمندانه در انتخابات است.

وی با بیان اینکه همه موظفیم در جهت ارتقاء مشارکت انتخاباتی به دنبال راه کار و چاره اندیشی باشیم، افزود: همفکری ها و هم افزایی ها قطعا تاثیرگذار خواهد بود.

هاشمی‌مهر با بیان اینکه ظرفیت‌ دانشگاهی و دانشجویی بالایی در استان داریم، اظهار داشت: متنوع ترین نشست دانشجویی را امسال با جامعه دانشگاهی استان داشتیم که اثر گذار بود و این مهم باید تداوم داشته باشد و خروجی محور و اثرگذارتر هم شود.

وی ابراز کرد: از دانشگاهیان و دانشجویان مطالبه گر این انتظار را داریم که پیشنهاد سازنده و راهکار ارائه دهند و با علم و دانش، مطالعه و پژوهش به دنبال حل مسائل باشند از جمله در انتخابات که بزرگترین رویداد سیاسی امسال است نقش آفرینی کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه دانشجویان می‌توانند مسئولان را با راهکارها دلگرم کرده، هدایت و روشنگری کنند، ادامه داد: راهکارهایی که جامعه دانشگاهی و دانشجویی به عنوان قشر آگاه و چشم بینا در جامعه ارائه می دهند به دلیل علمی بودن می تواند سازنده باشد.

هاشمی‌مهر به شور و شعور انتخاباتی مردم اشاره و تلاش دشمن را برای بی تفاوتی مردم و عدم حضور مردم در انتخابات بی‌تاثیر دانست و ادامه داد: حضور پرشور و با شکوه مردم در انتخاب اصلح، ریل گذاری شده است و نتیجه آن تصویب قوانین خوب و اثرگذار در کشور خواهد بود.

وی به مسئله روشنگری در جامعه از سوی دانشگاهیان اشاره کرد و گفت: برگزاری مناظرات دانشگاهیان و نخبگانی یکی از راه های مهم روشنگری و شناخت کاندیدا است اما این مناظره باید برنامه ریزی، حساب شده و اثر گذاری بالایی داشته باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مسئله تریبون آزاد و کرسی‌های آزاداندیشی سال‌ها مطرح است و باید پر شورتر شود، عنوان کرد: این دو پاسخگوی بسیاری از سوالات و شبهات در انتخابات 11 اسفند است.

هاشمی‌مهر با تاکید براینکه فضای مجازی نباید رها و بدون مدیریت بماند، افزود: در اغلب موارد اطلاعات و اخبار کذبی منتشر می‌شود و باید تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: حضور مدیران را در برنامه تبلیغاتی و همراهی با کاندیدا منع کردیم و اگر جایی مشاهده کردید با دلیل مطرح کنید تا برخورد قانونی به عمل آید.

رئیس ستاد انتخابات استان استفاده از بیت المال و موقعیت شغلی برای کاندیدای انتخابات را خلاف قانون دانست و گفت: قطعا با چنین موردی برخورد می شود.

هاشمی‌مهر یادأور شد: در آستانه دهه فجر قرار داریم و باید با برنامه ریزی دستاوردهای انقلاب اسلامی، خدمات و اقدامات صورت گرفته مورد توجه قرار گیرند و به خوبی برای مردم تبیین شوند.

وی جهاد تبیین را در امر انتخابات، دستاوردهای انقلاب و نظام امر ضروری عنوان کرد و گفت: تبیین خدمات نظام اسلامی توسط همه دستگاه ها به خصوص دستگاه های اجرایی و خدمات رسان و طرح های و پروژه های عمرانی و اقتصادی و خدمات فنی مهندسی به خوبی صورت گیرد.

هاشمی محوریت قرار دادن صاحبان رسانه به خصوص صدا و سیما را در جهاد تبیین مهم دانست و بیان کرد: مسئله تبیین در محیط ها و فضاهای دانشگاهی نیز مورد توجه بوده ومعاونان فرهنگی دانشگاه ها فعالیت های پیرامون مسئله انتخابات را چندین برابر کنند.

دبیر ستاد انتخابات کهگیلویه وبویراحمد نیز به رعایت قوانین و دستورالعمل های انتخابات از سوی مجموعه دستاندرکاران و مجریان و نامزدهای انتخابات، هواداران آنها و مدیران دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: اصلی ترین ملاک انتخابات راهبردهای چهارگانه امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت مدنظر رهبر معظم انقلاب و مرّ قانون است.

جمشید حسینی خواه با بیان اینکه هیچ مدیر و مسئولی و هیچگونه امکانات دولتی نباید له یا علیه کاندیدایی بکار گرفته شود، عنوان کرد: حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رای آگاهانه است که تداوم بخش امنیت و نظام اسلامی است.

وی تاکید کرد که انتظار از جامعه دانشگاهی و دانشجویی بیش از هر زمان و هر عرصه ای دیگر در این انتخابات ضروری است چرا که سرنوشت و آینده را تعیین می کند و در توسعه، آبادانی و پیشرفت کشور سهیم هستند.

کرمی رئیس دانشگاه یاسوج هم در این خصوص گفت: 31 راهکار برای تقویت مسئله انتخابات داریم که اگر به خوبی به کار گرفته شوند قطعا تاثیرگذاری بالایی در مشارکت خواهد داشت.

در این جلسه روسای دانشگاه های استان پیشنهادات خود برای مشارکت پرشور در انتخابات مانند مهیا کردن و استفاده از فضای گفت وگو در دانشگاه ها که مورد تاکید بود را مطرح کردند.

همچنین برگزاری جشنواره فرهنگی، هنری وعلمی در دانشگاه ها، پاسخ گویی و رفع شبهات با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، بهره گیری از ظرفیت نیروهای دانشگاهی و تشکل های دانشجویی در انتخابات، حضور پر رنگ‌تر دستگاه های تبلیغاتی و فرهنگی و استفاده بیشتر از ظرفیت رسانه و همچنین مقابله با فضای تبلیغاتی سوء در فضای مجازی از دیگرمباحث مطرح شده در این نشست برای افزایش مشارکت بود.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۹
0
1
شما خودت همراه اول موحدی بعد داری میگی مدیران همراهی نکنن...واقعا متاسفم برای کهگیلویه بزرگ در اسارات شماهاست
نام:
ایمیل:
* نظر: