به روز شده در: ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵
کد خبر: ۵۷۸۳۵
|
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۱
رئیس اداره ثبت و احوال کهگیلویه اظهار داشت:
امسال شهرستان کهگیلویه ۳۶ فقره فوتی در حین زایمان داشته است.

 خبردنا : رئیس اداره ثبت و احوال کهگیلویه گفت: امسال شهرستان کهگیلویه ۳۶ فقره فوتی در حین زایمان داشته است.

به گزارش " خبردنا " به نقل از فارس، " محمد فروزان فر " در نشست شورای فرهنگ و عمومی کهگیلویه با محوریت جوانی جمعیت، به تشریح گزارش وقایع حیاتی ۶ سال اخیر پرداخت و از آمار های ۲ هزار ۴۳ واقعه ولادت، ۴۱۹ مورد فوتی، ۱۲۷۴ ازدواج و ۴۳۸ طلاق به عنوان وقایع حیاتی ثبت شده سال ۱۳۹۷ در شهرستان کهگیلویه یاد کرد.

وی افزود: در سال ۱۳۹۸ آمار یک هزار ۷۴۸ واقعه ولادت، وفات ۴۰۷ مورد، ازدواج ۱۲۰۲ فقره و طلاق ۳۶۵ فقره در شهرستان ثبت کردیم.

فروزان ۱۴۹۲ فقره ولادت، ۴۹۵ مورد وفات، ۱۱۷۸ فقره ازدواج و ۲۶۵ فقره طلاق را از وقایع حیاتی سال ۱۳۹۹ در کهگیلویه اعلام کرد.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰، یک هزار ۵۴۷ واقعه ولادت، ۶۱۹ مورد فوتی، ۱۱۶۲ فقره ازدواج و ۲۰۳ فقره طلاق ثبت نمودیم، افزود: در سال ۱۴۰۱، یک هزار ۵۱۲ ولادت، ۴۷۰ مورد فوتی، ۱۱۵۰ فقره ازدواج و ۱۹۰ فقره طلاق در شهرستان کهگیلویه ثبت شد.

فروزان از ثبت یک هزار ۱۹۱ واقعه ولادت، ۳۱۳ مورد وفات، ۸۷۳ فقره ازدواج و ۱۳۸ فقره طلاق در سال ۱۴۰۲ تا کنون نام برد.

فروزان تصریح کرد: در سال 1402 شهرستان کهگیلویه ۳۶ فقره فوتی در حین زایمان داشته است.

رئیس اداره ثبت و احوال کهگیلویه سن ازدواج در سال ۱۳۹۸، میان خانم ها ۲۸ و آقایان را ۳۲ عنوان کرد و افزود: در سال ۱۳۹۹، خانم ها ۲۸ و آقایان ۳۲ سال بوده و در سال ۱۴۰۰، خانم ها ۳۳ و آقایان ۳۷ سال رسید.

وی ۵۰ درصد طلاق ها را در شش ماه اول یا یک سال اول ازدواج دانست و بیان کرد: بیشترین عامل طلاق ها عدم شناخت، اعتیاد و بیکاری است.

فروزان با بیان اینکه اکثر افراد دفترخانه را دور می‌زنند، گفت: افراد اقدام به ثبت طلاق عادی می‌کنند که هزینه و جریمه ای برای آن‌ها نداشته باشد و بعد از یکی دو سال به دادگاه مراجعه می‌کنند و با هزینه کم طلاق خود را ثبت میکنند.

وی با اشاره به اینکه طلاق عادی در دفترخانه ها باب شده، گفت: باید جلوی این کار گرفته شود که افراد از فیلتر قانونی رد شوند، و دادگاه باید جریمه سنگینی برای این افراد لحاظ کند

نام:
ایمیل:
* نظر: