به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۸۴۷
|
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۲
لحظه‌به‌لحظه با «طوفان الاقصی» / صدمین روز؛
حمله‌های گسترده جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی علیه بخش‌های مختلف نوار غزه طی ساعت‌های بامداد و صبح امروز یکشنبه همچنان ادامه داشته است.

خبردنا- بمباران منازل مسکونی و یک مرکز درمانی وابسته به سازمان ملل در نوار غزه و تشدید اختلافات در میان سران رژیم صهیونیستی از جدیدترین اخبار مربوط به فلسطین است.

"خبردنا" به نقل از  مهر، در حالی که حمله‌های روزانه ارتش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و کرانه باختری همچنان ادامه دارد به نظر می‌رسد تنش‌ها و اختلافات در میان سران رژیم صهیونیستی تشدید شده است.

 

حمله‌های گسترده جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی علیه بخش‌های مختلف نوار غزه طی ساعت‌های بامداد و صبح امروز یکشنبه همچنان ادامه داشته است به طوری که در جریان این حمله‌ها منازل مسکونی و اردوگاه بربره در مرکز شهر رفح واقع در جنوب این باریکه بمباران شدند.

هدف قرار گرفتن این منازل مسکونی باعث شد تعداد زیادی از فلسطینی‌های بی گناه به شهادت برسند و تعداد دیگری که اکثریت آن‌ها را کودکان تشکیل می‌دهند زخمی شوند.

حمله‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی منطقه‌های نزدیک به مرکز درمانی وابسته به آژانس آنروا را در اردوگاه المغازی واقع در مرکز نوار غزه نیز هدف قرار داد.

خبرنگار المیادین گزارش داد که توپخانه رژیم صهیونیستی حمله‌های شدید خود را علیه بخش‌های مختلف خان یونس واقع در جنوب نوار غزه ادامه می‌دهد.

بمباران بامدادی یک منزل مسکونی در منطقه البرکه واقع در دیرالبلح در مرکز نوار غزه نیز چندین شهید و زخمی برجای گذاشته است.

از سوی دیگر کریستوس کریستو رئیس سازمان بین المللی پزشکان بدون مرز نسبت به گسترش بیماری‌های واگیردار و وبا در نوار غزه به شدت ابراز نگرانی کرد.

وی در گفتگوی خود با شبکه الجزیره تصریح کرد: ده‌ها هزار تن از ساکنان نوار غزه در معرض ابتلاء به این بیماری‌ها و دیگر بیماری‌های مربوط به نبود آب و غذای کافی قرار دارند.

 

از سوی دیگر رسانه‌های خبری از حمله گسترده عناصر صهیونیست به بخش‌های مختلف کرانه باختری طی ساعت‌های بامداد امروز یکشنبه خبر دادند.

این رسانه‌ها تاکید کردند که اشغالگران صهیونیست دلال و فاطمه العاروری ۲ خواهر شهید صالح العاروری از فرماندهان ارشد جنبش حماس را که به تازگی توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده است بازداشت کردند.

این عناصر صهیونیست در ابتدا منزل آن‌ها را در منطقه البیره و العاروره در کرانه باختری محاصره کرده و بعد اقدام به بازداشت آن‌ها کردند.

متجاوزان اشغالگر به شهر نابلس نیز حمله کرده و چند جوان فلسطینی را بازداشت کردند. نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین به اردوگاه الجلزون واقع در رام الله یورش بردند.

 

گردان‌های قسام، شاخه جنین در کرانه باختری بامداد یکشنبه اعلام کرد: رزمندگان ما با نظامیان صهیونیست در محورهای مختلف جنین به شدت درگیر شده‌اند.

رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که نظامیان اشغالگر صهیونیست از ساعت‌های اولیه بامداد امروز به جنین در شمال کرانه باختری یورش بردند.

همزمان با یورش صهیونیست‌ها به جنین آژیر خطر در این شهر به صدا درآمده و مبارزان مقاومت به مقابله با اشغالگران پرداختند.

مجاهدان فلسطینی چند بمب در مسیر نیروهای اشغالگر صهیونیست منفجر کردند.

برخی خبرها حاکی از آن است که نظامیان رژیم صهیونیستی بیمارستان دولتی جِنین در این شهر را محاصره کرده‌اند.

 

از سوی دیگر شبکه الجزیره گزارش داد که بنی گانتز عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی تصویری از خود منتشر کرده که نشان می‌دهد در تظاهرات خانواده‌های اسرای صهیونیست در تل آویو مشارکت کرده است.

معترضان شرکت کننده در این تظاهرات که تعداد آن‌ها به چندین هزار تن می‌رسید با سر دادن شعارهایی علیه نتانیاهو خواهان برکناری کابینه وی و برگزاری انتخابات زودهنگام شدند.

 

آن‌ها تاکید کردند که کابینه رژیم صهیونیستی باید به بازگرداندن اسرای صهیونیست اولویت داده و مذاکرات با جنبش حماس را از سر بگیرد.

پیش از این رسانه‌های عبری زبان از تشدید اختلافات بین اعضای کابینه رژیم صهیونیستی به ویژه نخست وزیر و وزیر جنگ این رژیم خبر داده بودند.

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یوآو گالانت وزیر جنگ این رژیم جلسه کابینه جنگ را به خاطر این که به مدیر دفترش اجازه ورود ندادند ترک کرده است.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که گالانت قبل از ترک جلسه از نتانیاهو خواسته که در کار او اخلال ایجاد نکند.

از سوی دیگر شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابع سیاسی اعلام کرد که دفتر نتانیاهو معتقد است دفتر گالانت مفاد جلسات انفرادی او با نتانیاهو را به بیرون درز می‌دهد.

در روزهای گذشته گزارش‌های متعددی از اختلاف میان اعضای کابینه جنگی نتانیاهو در رسانه‌های صهیونیست منتشر شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: