به روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۵۷۸۵۲
|
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۷
11 هزار نفر در نوبت دریافت وام ازدواج بودند که از این تعداد بیش از هفت هزار نفر وام ازدواج دریافت کردند و بالغ بر چهار هزار نفر در صف دریافت تسهیلات ازدواج هستند.


خبردنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۴ هزار جوان در این استان در صف دریافت وام ازدواج هستند که در این زمینه از بانک‌ها رضایت نداریم.

به گزارش "خبردنا" به نقل از تسنیم- "سید احسان عسکری" امروز در نشست شورای هماهنگی بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: 11 هزار نفر در نوبت دریافت وام ازدواج بودند که از این تعداد بیش از هفت هزار نفر وام ازدواج دریافت کردند و بالغ بر چهار هزار نفر در صف دریافت تسهیلات ازدواج هستند.

وی با اشاره به اینکه میزان پرداختی تسهیلات ازدواج توسط بانک‌ها تا پایان آذرماه امسال 63 درصد بوده که عملکرد بانک‌ها در این زمینه قابل قبول نیست، عنوان کرد: جایگاه استان در زمینه پرداخت تسهیلات ازدواج بیست و هفتم کشور بوده که انتظار می‌رود بانک‌ها در زمینه پرداخت وام ازدواج تا پایان سال همکاری و مشارکت کنند و پرداخت وام ازدواج را تسریع دهند.

عسکری ابراز کرد: سن ازدواج در استان بالا رفته است، لذا بانک‌ها در پرداخت تسهیلات وقایع حیاتی از جمله ازدواج موانع را حل و فصل کنند و استان در بسیاری از زمینه‌ها نیازمند مساعدت است و از شبکه بانکی انتظار می‌رود پرداخت تسهیلات بانکی در حوزه‌های ازدواج، فرزندآوری، اشتغال، مسکن و سایر موارد را با حساسیت انجام دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات فرزندآوری هم قابل قبول نیست و با توجه به وضعیت استان می‌طلبد بانک‌ها مشارکت بهتر و بیشتری در دو ماه پایانی سال داشته باشند.

عسکری با بیان اینکه اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد ضعیف است، افزود: اگر بنگاه‌های اقتصادی در استان به خوبی اداره شوند شاهد رشد در اقتصاد استان خواهیم بود که باید در این زمینه متولیان امر تدبیری کنند.

عین‌الله دهقان گفت: در جلسه شورای عالی بانک‌ها رئیس جمهور خواستار جمع شدن صف ازدواج تا پایان شهریور بود، اما در استان بخش اعظمی از افراد همچنان در صف دریافت وام ازدواج هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه پرداختی وام ازدواج 63 درصد است، این در حالی است که عملکرد سیستم بانکی در مدت مشابه سال گذشته 73 درصد بوده که 10 درصد کاهش پرداختی تسهیلات ازدواج بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: