به روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۵۷۹۱۸
|
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۳
به گزارش خبردنا از قطر؛
قلعه‌نویی: ساختار دفاعی تیم ملی مشکل ندارد می بایست از اتفاقات درس گرفتیم

خبردنا- سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به برگزاری دیدار مرحله یک هشتم نهایی این تیم برابر سوریه، گفت: هر چند حریف قدرتمندی داریم اما ما هم تیم بزرگی هستیم و از اتفاقات درس گرفته‌ایم.

به گزارش خبردنا از قطر- تیم ملی فوتبال ایران در مرحله یک هشتم نهایی هجدهمین دوره رقابت های جام ملت های آسیا ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه روز چهارشنبه ۱۱ بهمن در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه شهر دوحه به مصاف تیم ملی سوریه خواهد رفت.

امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ظهر امروز سه شنبه با حضور در نشست خبری قبل از دیدار با سوریه به شرایط تیمش برای این دیدار اشاره و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

قلعه نویی در ابتدا گفت: با توجه به شناختی که از سرمربی بزرگ تیم سوریه و بازیکنان این تیم داریم می‌دانیم که یکی از سخت‌ترین بازی‌های تیم ملی را در پیش خواهیم داشت. آنها در مرحله گروهی یک گل بیشتر نخوردند که نشان می‌دهد از ساختار دفاعی خوبی برخوردار هستند. ما با تیمی سختکوش بازی داریم. باید دوندگی و تمرکز داشته باشیم تا با کمترین اشتباه بتوانیم اهداف تاکتیکی خودمان را اجرا کنیم.

درس های لازم را گرفته ایم

امیر قلعه نویی با تاکید بر این که تیمش برای برگزاری دیدار برابر سوریه آماده است، ادامه داد: تیم ملی ایران بازیکنان بزرگی دارد که البته برای رسیدن به موفقیت باید کیفیت خوبی داشته باشیم و با تمرکز بازی کنیم. نتایج و رفتارهای قبل به ما درس لازم را داده است. این موضوع هم در رفتارهای فردی و همچنین مسایل تیمی قبلا خودش را نشان داده بود. حالا باید با قدرت و تمرکز بازی کنیم.

وی در مورد تیم ملی سوریه گفت: این تیم در ساختار دفاعی بسیار خوب است اما ما هم پیشرفت های خوبی داشته ایم. تغییر نگرش داده ایم و از یک ساختار دفاعی به فوتبال هجومی و همراه با مالکیت رسیده ایم. این نشان می دهد که در این زمان کم توانسته ایم تاثیرگذار باشیم. در تیم باشگاهی شما می توانید ۱۵۰ جلسه در سال داشته باشید اما در تیم ملی ۲۰ جلسه هم نمی توانید تمرین داشته باشید. ما نگرش چندین ساله در تیم ملی را تغییر داده ایم.

گل هایی که خوردیم به ساختار دفاعی ربطی نداشت

قلعه نویی در مورد مشکلات دفاعی تیمش نیز گفت: دو گلی که در این بازی ها خوردیم به ساختار دفاعی ما ربطی نداشته و به اشتباه فردی ربط داشته است که این هم جزویی از فوتبال است. ما باید کاری کنیم که مردم از فوتبال لذت ببرند. برای همین باید در دیدار برابر سوریه هم هجومی بازی کنیم. خاصیت فوتبال ایرانی این است که باید در یک سوم دفاعی حریف حضور داشته باشد و هجومی بازی کند. امیدواریم بازیکنان فرامین تاکتیکی را در زمین اجرا کنند. تمرکز بالا داشته باشند و اشتباهات فردی را به حداقل برسانند تا بتوانیم با نمایشی قابل قبول به پیروزی برسیم.

وی در واکنش به سوال خبرنگاری در مورد اتفاقات دوره گذشته مربیگری اش در جام ملت های ۲۰۰۷ گفت: در بدترین شرایط ممکن یک سرمربی را آوردند، فدراسیون رییس نداشت، فوتبال تعلیق است، دو گروه سیاسی باهم درگیر بودند. یک سرمربی می آید باخت نمی دهد، ۱۱ امتیاز می گیرد و بدون باخت کنارش می گذارند. من از کنار گذاشتن ناراحت نبودم از ظلمی که شد و رفتارهای بدی که شد ناراحت شدم.

برنامه ساختند و ۳۰۰ مقاله علیه من نوشتند

قلعه نویی ادامه داد: در هیچ جای دنیا نمی آیند با مربی ای که در این شرایط تیم را تحویل گرفته بود چنین رفتاری کنند. گروه خاصی بودند که با خود من مشکل داشتند و آمدند و آن برنامه تلویزیونی را علیه من را درست کردند و ۳۰۰ مقاله علیه من نوشتند. خود من هم تعجب کردم. شرایط خاصی بر مملکت حاکم بود. ما در دیدار با کره بهترین کیفیت را هم داشتیم. الان هم ته ریشه آن افراد هست منتهی در لباس دیگر.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: من عاشق ایران و خدمت کردن به جوانان و مردم ایران هستم. کسی که از بالاترین سطح فوتبال و از تیم ملی می رود مسوولیت مس کرمان را برعهده می گیرد نشان می دهد ما عاشق فوتبال هستیم. فوتبال فقط نتیجه نیست و باید به صورت عاشقی کار کنیم. در آن سال یکسری که میکروفن داشتند و برنامه داشتند علیه من جوسازی کردند.

قلعه نویی ادامه داد: خواهش من این است که با آدم ها طوری رفتار کنید که قداست آدم ها را نشکنیم. من خودم خیلی از بازیکنان را به درست یا غلط کنار گذاشته ام. اما سعی کرده ام قداست کسی را نشکنم. سعی کردم در رفتارم صداقت داشته باشم. این بازیکنان واقعا زرنگ و باهوش هستند و باید با آنها صداقت داشته باشیم.

وی در مورد کمبود بازیکن در خط دفاعی تیمش و تدبیر برای ترکیب این خط در دیدار با سوریه گفت: کنعانی زادگان بازیکن خوبی است که در این دیدار حضور ندارد. با این حال بازیکنان خوبی داریم که می توانیم از آنها استفاده کنیم. جوانان خوبی هم داریم که می توانند کم کم به تیم اضافه شوند. دغدغه ای بابت بازیکن نداریم چرا که می توانیم با جابجایی پست ها این مشکلات را برطرف کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: