به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۹۳۵
|
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۸
سرپرست فرمانداری کهگیلویه به ایلنا خبرداد؛
سرپرست فرمانداری شهرستان کهگیلویه از تخریب کامل ۲ واحد مسکونی روستایی در حوزه سردسیری بخش دیشموک بدلیل بارش شدید باران خبرداد.

"سیدحمزه محقق زاده" در گفت و گو با خبردنا گفت: بارش شدید باران در روزهای گذشته در مناطق مختلف شهرستان کهگیلویه گزارش شد و شدت این بارش ها بگونه ای بود که  ۲ واحد مسکونی در روستای دِه احمد از توابع حوزه سردسیری بخش دیشموک را بطور کامل تخریب کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا امکان اِسکان برای این روستانشینان در خانه های تخریبی وجود داشته یا خیر؟ هم اظهارداشت: هر ۲ واحد مسکونی بطور کامل تخریب و سکونت برای اهالی آنها غیرممکن بوده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه اهالی این خانوارها در منازل دیگر روستانشینان اسکان داده شدند، خاطرنشان کرد: بدلیل بارش‌های شدید باران، تردد در برخی از محورهای ارتباطی روستایی در بخش دیشموک نیز به سختی صورت گرفت.

محقق زاده از مسدود بودن محورهای ارتباطی روستایی جاده تنگ چویل، لیراب و بناری بخش دیشموک بدلیل بارش های سنگین چند روز گذشته هم خبرداد و یادآورشد: بازگشایی محورهای ارتباطی عنوان شده با کمک اداره کل راهداری هم اکنون در حال انجام است.

وی گفت: ۸۶ روستای بزرگ و کوچک بخش دیشموک در مناطق کوهستانی، پراکنده و سخت گذر واقع شده اند و این بخش با بیش از ۲۳ هزار نفر جمعیت در فاصله ۸۵ کیلومتری دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه قرار دارد.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر: