به روز شده در: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
کد خبر: ۸۹۴۶
|
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰
خبردنا : یکی از معروف‌ترین ویدئوهای ساخته شده 4 زن جوان مکزیکی مجموعه‌ای از متلک‌هایی است که مردان به زنان در خیابان گفته‌اند.

http://media.jamnews.ir/medium1/1395/09/22/JamNewsImage11215140.jpg

 یک گروه از زنان فمنیست مکزیکی معروف به "زنان جوان"در مبارزه با آنچه که جامعه مردسالار مکزیک می‌خوانند به تازگی دست به اقدامات جالبی زده‌اند.

به گزارش سایت خبری رادیو فرانسه، یکی از آخرین کارهای آنها آزمایش‌های میدانی و فیلم‌برداری از آنها و انتشار این ویدئوها در شبکه‌های اجتماعی است.

یکی از معروف‌ترین ویدئوهای ساخته شده آنها مجموعه‌ای از متلک‌هایی است که مردان به زنان در خیابان گفته‌اند و این گروه، آنها را به صورت مخفیانه ضبط کرده است: مثل "...زنم میشی؟"

برای این کار چهار دختر عضو این گروه به خیابان‌های مرکزی مکزیکوسیتی، پایتخت این کشور رفته‌اند.

این گروه در توضیح این ویدئو گفته‌اند:"ما چهار دختر جوان هستیم که در مکزیکوسیتی زندگی می‌کنیم. مانند بسیاری دیگر از زنان ما نیز قربانی آزار، متلک و خشونت در خیابان بوده‌ایم. ما تصمیم گرفتیم که از افراد مزاحم بپرسیم چه حرفی برای گفتن به ما دارند".

در سی ثانیه آغازین ویدئو مردانی دیده می‌شوند که در حال توهین کردن هستند. برخی حتی به دنبال این دختران جوان راه می‌افتند و یا نگاه‌های معنادار می‌کنند.

پس از آن این دختران به سراغ این مزاحمان می‌روند و از آنها می‌پرسند:"اتفاقی افتاده؟ تو چیزی داری به من بگی؟"

 در بیشتر موارد این مردها واقعاً هیچ حرفی برای گفتن ندارند و این دختران نیز این‌گونه به آنها واکنش نشان می‌دهند:"خب اگر حرفی برای گفتن به من نداری با من حرف نزن، باشه؟"یا "وقتی من رو نمی‌شناسی با من تو خیابون حرف نزن".

در این ویدئو نیز زنان تراجنسیتی درباره عدم امنیت و خشونت علیه آنان و زنان به شکل کلی در مکزیک صحبت می‌کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: