به روز شده در: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
کد خبر: ۸۹۴۸
|
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۰
تیلرسون تاجر 64 ساله تگزاسی مخالف تحریم‌ها علیه روسیه است و در 2013، از سوی پوتین "مدال دوستی" دریافت کرد.
خبردنا : رییس جمهوری منتخب آمریکا قرار است امروز (سه‌شنبه) فرد مورد نظرش را برای پست وزارت خارجه این کشور انتخاب کند.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری منتخب آمریکا در توییت خود نوشت: من روز سه‌شنبه گزینه خودم را برای پست وزارت خارجه آمریکا اعلام می‌کنم.

رییس جمهوری منتخب آمریکا برای تعیین وزیر خارجه جدید این کشور افرادی چون "رکس تیلرسون"، مدیر اکسون موبیل را در نظر دارد. این فرد در حالی مورد توجه ترامپ است که نگرانی‌هایی درباره ارتباطاتش با ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه وجود دارد.
 
ترامپ امروز وزیر خارجه‌اش را اعلام می‌کند 

افراد دیگر در فهرست ترامپ برای سمت وزارت خارجه آمریکا میت رامنی، فرماندار سابق ماساچوست و منتقد ترامپ،‌ دیوید پترائوس، رییس سابق سیا، جان بولتون، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل و باب کورکر، رییس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا هستند.

این در حالی است که کمی پس از آنکه ترامپ گفت که گزینه وزیر خارجه بعدی آمریکا را رسما اعلام می‌کند، رامنی اعلام کرد که از این رقابت کناره گیری می‌کند.

وی در صفحه فیسبوکش نوشت: این واقعا مایه افتخار است که بتوان به عنوان وزیر خارجه آمریکا انتخاب شد و فعالیت کرد. گفت‌وگوی من با ترامپ لذتبخش و خوب بود. من امیدوارم که دولت جدید آمریکا بتواند کشور را به سمت صلح، شکوه و قدرت پیش ببرد.

در همین حال در صورتیکه رییس اکسون موبیل وزیر خارجه آمریکا شود، باید پاسخگوی سوالاتی در سنای آمریکا باشد.

تیلرسون تاجر 64 ساله تگزاسی مخالف تحریم‌ها علیه روسیه است و در 2013، از سوی پوتین "مدال دوستی" دریافت کرد.

ترامپ، تیلرسون را بیشتر از یک مدیر تجاری می‌داند و در مصاحبه روز یکشنبه خود با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: او فردی است که می‌تواند در عرصه جهانی فعالیت کند. او افراد زیادی را می‌شناسد. او با روسیه معاملات تجاری زیادی دارد و با کمپانی‌های زیادی مراوده اقتصادی دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: