به روز شده در: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۹
کد خبر: ۸۹۵۸
|
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۰
تایلند یک سهمیه مستقیم و دو سهمیه پلی‌آف دارد و 1+1 سهمیه هم برای هنگ‌کنگی‌هاست. ویتنام، مالزی، اندونزی، میانمار، فیلیپین و سنگاپور هم هرکدام یک سهمیه در پلی‌آف دارند.
خبردنا : قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا برای رقابت‌های سال 2017 پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در هتل هیلتون شهر کوالالامپور مالزی آغاز شد.

استقلال خوزستان، قهرمان لیگ برتر پانزدهم، ذوب‌آهن اصفهان قهرمان جام حذفی فصل 95-94، پرسپولیس نایب قهرمان لیگ برتر پانزدهم و استقلال به عنوان تیم سوم لیگ برتر پانزدهم نماینده ایران در لیگ قهرمانان فصل 2017 هستند. استقلال خوزستان، ذوب‌آهن و پرسپولیس سه سهمیه مستقیم ایران هستند که حضورشان در مرحله گروهی قطعی است و استقلال تهران برای حضور در مرحله گروهی باید یک دیدار پلی‌آف با السد قطر برگزار کند.

برنامه مسابقات پلی آف لیگ قهرمانان آسیا
 
 مراسم قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا آغاز شد
 
سهمیه‌های لیگ قهرمانان آسیا در سال 2017 به این ترتیب تقسیم شد که در منطقه غرب آسیا عربستان و امارات 1+3 سهمیه دریافت کردند. تعداد سهمیه ایران در کنار قطر 2+2 است که البته باتوجه به اینکه عراق، سوریه و لبنان موفق به کسب معیارهای حضور در لیگ قهرمانان آسیا نشدند و فوتبال کویت هم تعلیق است، یکی از سهمیه‌های پلی‌آف ایران تبدیل به سهمیه مستقیم شد (سهمیه عراق به ایران رسید) تا سهمیه کشور ما هم در کنار عربستان و امارات 1+3 شود. ازبکستان هم یک سهمیه مستقیم و دو سهمیه پلی‌آف دارد. اردن، بحرین و هند هم یک سهمیه در پلی‌آف خواهند داشت.

در منطقه شرق آسیا کره‌جنوبی و ژاپن 1+3 سهمیه دارند و تعداد سهمیه باشگاه‌های چین 2+2 است. استرالیا دو سهمیه مستقیم دارد و یک تیم استرالیایی هم در پلی‌آف حضور خواهد داشت. تایلند یک سهمیه مستقیم و دو سهمیه پلی‌آف دارد و 1+1 سهمیه هم برای هنگ‌کنگی‌هاست. ویتنام، مالزی، اندونزی، میانمار، فیلیپین و سنگاپور هم هرکدام یک سهمیه در پلی‌آف دارند.

قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر است:

منطقه غرب آسیا
 
گروه A: الاهلی امارات، لوکوموتیو ازبکستان، التعاون عربستان (برنده دیدار استقلال و السد (پلی‌‌آف 3))
 
گروه B: الجزیره امارات، استقلال خوزستان، لخویا قطر و برنده پلی آف 2 (برنده الفاتح عربستان با برنده نسف‌قارشی ازبکستان و الحد بحرین)
 
گروه C: العین امارات، ذوب آهن، الاهلی عربستان، پلی آف 4 (برنده الجیش قطر - بنیادکار ازبکستان)
 
گروه D: پرسپولیس، الهلال عربستان، الریان قطر، برنده پلی آف یک (الوحده امارات با برنده الوحدت اردن و بنگلور هند)

منطقه شرق آسیا

گروه E:
گروه F:
گروه G:
گروه H:

این خبر تکمیل می‌شود
نام:
ایمیل:
* نظر: