به روز شده در: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
کد خبر: ۹۰۲۸
|
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۰
در خبرها شنیده‌ام که دیگر شاهد وجود کالاهای قاچاق در تهران نیستیم. اکنون مواد آرایشی و گوشی‌های موبایل به وفور به صورت قاچاق در کشور وجود دارد.
خبردنا : رییس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه 10 هزار آرایشگاه غیرمجاز در حال فعالیت هستند، گفت: بعضا باندهای فساد با رهبری آرایشگاه‌ها دنبال می‌شوند، حتی دختران را به خارج از ایران می‌فرستند، در تهران به وفور گزارش داریم توسط آقایان اقدامات آرایشی را برای زنان انجام می‌شود.

علیرضا جمشیدی در نشست طرح ملی ساماندهی و نظارت بر آرایشگاه‌های زنانه و لوازم آرایشی و بهداشتی و دارویی سراسر کشور، با بیان اینکه اقدامات ناجا در تهران  قوی بوده است، گفت: خبرهایی رسیده که قرار است محموله‌ای به کشور برسد که تاکید شد قبل از رسیدن بارهای قاچاق به تهران لیست خریدها در کشتی و گمرک بازبینی شود. به غیر از گمرک شهید رجایی، 120  گمرک دیگر وجود دارد و باید رصدهایمان را قبل از ترخیص کالا قوی کنیم.

وی افزود: در خبرها شنیده‌ام که دیگر شاهد وجود کالاهای قاچاق در تهران نیستیم. اکنون مواد آرایشی و گوشی‌های موبایل به وفور به صورت قاچاق در کشور وجود دارد. اگر جایی جمع آوری انجام می‌شود دلیل نیست که جای دیگری نباشد. ده هزار آرایشگاه غیرمجاز در حال فعالیت هستند که در این آرایشگاه ها کالاهای آرایشی توزیع می‌شود، بعضا باندهای فساد  با هدایت آرایشگاه‌ها دنبال می‌شود، حتی دختران را به خارج از ایران می فرستند، در تهران به وفور گزارش داریم توسط آقایان اقدامات آرایشی را برای زنان انجام می‌شود.

جمشیدی گفت: بحث‌های پزشکی که بدون نظارت پزشک در آرایشگاه‌ها دنبال می‌شود اتفاقات خاموشی است که دختران جوان را هدف قرار داده‌اند و امیدواریم در این طرح که به صورت کشوری برگزار می‌شود و در تهران هم انجام می‌شود مشکل را کمرنگ کنیم، اگر نیاز به برخورد بود برخورد جدی انجام بدهیم، همچنین باید نظارت جامعی بر فعالیت و نرخ های ارایشگاه ها وجود داشته باشد.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی افزود: نمی‌شود نظارت نکنیم تا این‌ها هر غلطی دلشان خواست انجام دهند و دختران را به هر شکلی که دلشان خواست آرایش کنند و به جاهای مختلف بفرستند. ما که به دنبال نرخ گذاری نیستیم، خودشان نرخ گذاری کنند، اما خودشان  هم به حرفی که می‌زنند عمل نمی‌کنند. ما در کنار برخورد باید تبلیغات لازم را هم داشته باشیم تا عملکردمان موفق باشد. بخش‌هایی مثل گمرک بخش‌های کارشناسی هستند که باید در طرح‌های ما فعال‌تر شوند. باید لیست کالاهای سلامت محور را به عنوان اولویت در سطح عرضه قرار دهیم.

جمشیدی با بیان اینکه مشابه طرح کوچه مروی، چهار یا پنج نقطه دیگر در رابطه با لوازم آرایشی داریم، تاکید کرد: این بحث در رابطه با سلامت مردم و جدی است. فکر می‌کنم با محوریت و همکاری وزارت بهداشت و نیروی انتظامی و سازمان تعزیرات حکومتی طرحی را با صحت و جدیت آغاز می‌کنیم و بر مباحث کالاهای سلامت محور تمرکز داریم.

وی در پایان اظهارات خود با انتقاد از اینکه در آرایشگاها موضوع نرخ مورد غفلت است، بیان کرد: متاسفانه در آرایشگاه‌ها مخصوصا مردانه بحث نرخ رعایت نمی‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: