به روز شده در: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۲
کد خبر: ۹۱۰۵
|
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰
خبردنا : رییس‌جمهوری آمریکا این روزها سخت مشغول انتخابات وزیران و مقام‌های ارشد دولت آتی خود است و در موارد متعددی دست روی گزینه‌هایی گذاشته که انتخابشان به دور از گمانه‌زنی‌های رسانه‌ها بوده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا با انتخاب تیلرسون به عنوان رئیس دستگاه دیپلماسی دولت آتی خود نشان داد که چهار وزارتخانه تأثیرگذار کابینه خود را به مردان سفیدپوست اختصاص داده است؛ اتفاقی که از دوره اول ریاست‌جمهوری بوش پدر به این سو برای اولین بار به وقوع می‌پیوندد. تیلرسون از جمله چهره‌هایی است که انتخاب وی حتی از سوی سناتورهای جمهوری‌خواه نیز با انتقادهایی مواجه شده است.

به گزارش شبکه خبری سی.ان.ان ،تا بدین جای کار، از میان ۲۰ انتخابی که ترامپ تاکنون برای دولت خود به عمل آورده، ۱۴ تن مرد هستند و در این لیست هیچ فرد لاتینویی (اسپانیایی‌تبار) به چشم نمی‌خورد. تنها گزینه آفریقایی‌-آمریکایی ترامپ در کابینه پیشنهادی وی، بن کارسون است که تصدی سمت وزارت مسکن و توسعه شهری به وی واگذار شده است.

البته باید توجه داشت که وزیران کابینه برای آغاز کار خود نیازمند جلب نظر مثبت سنای آمریکا هستند. در میان دیگر مقام‌های ارشد نیز غیر از معاون اول، رییس دفتر، مشاور ارشد و مشاور امنیت ملی، سایر گزینه‌های ترامپ باید از سوی سنا تأیید شوند.

کابینه ترامپ

نام:
ایمیل:
* نظر: