به روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۶
کد خبر: ۹۱۷۸
|
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
خبردنا : «تعداد زیادی از نیروهای انصارالله یمن همچنین کارشناسان ایرانی و اعضای حزب الله لبنان دستگیر شدند...»

یمن نیروهای ایرانی در یمن به دام افتادند!
 پس از شکست سنگین تروریست های تحت حمایت عربستان سعودی و غرب در حلب، رسانه های سعودی به خبرسازی علیه ایران روی آورده اند. هفته گذشته مجله‌  انگلیسی اکونومیست  طی گزارشی نوشت: «نقشه‌های ریاض در منطقه، از سوریه و عراق گرفته تا یمن و لبنان یکی پس از دیگری به شکست منتهی شده است و عربستان سعودی در تمام جبهه ها از ایران به سختی شکست خورده است.»

در همین راستا پایگاه خبری العربیه (Al Arabiya) با انتشار گزارشی از دستگیری کارشناسان ایرانی در یمن خبر داده است.

در این گزارش آمده است: «تعداد زیادی از نیروهای انصارالله یمن همچنین کارشناسان ایرانی و اعضای حزب الله لبنان در شهر الجوف یمن دستگیر شدند. در عملیات موفق ارتش یمن بیشتر اراضی الجوف از کنترل انصارالله خارج شد.»

العربیه در ادامه از کارگزاری ده هزار مین در این استان خبر داده است.

گفتنی است عربستان و هم پیمانان آن و همچنین مزدوران این کشور که از حدود 20 ماه پیش حملات خود را به یمن آغاز کرده اند، تا کنون بیش از 7 هزار شهروند یمنی را کشته و حدود 37 هزار را زخمی کرده اند. البته بر اساس آمار منابع محلی یمنی، شمار کشته شدگان و مجروحان بسیار بیشتر است.یونیسف در آخرین بیانیه خود در رابطه با یمن هشدار داد که 2 میلیون و 200 هزار کودک یمنی از سوء تغذیه شدید رنج می برند و به مراقبت ویژه و فوری نیازمند هستند. در این بیانیه آمده است: «در یمن در هر 10 دقیقه دستکم یک کودک به دلیل سوء تغذیه و بیماریهایی مانند اسهال و التهاب دستگاه تنفسی جان می بازند.»
نام:
ایمیل:
* نظر: