به روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۶
کد خبر: ۹۱۸۶
|
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰
خبردنا : جان کری با متهم کردن دولت سوریه به ادامه کشتار مردم این کشور در حلب: هیچ توجیهی برای اقدامات دولت سوریه و ایران و روسیه وجود ندارد. جامعه جهانی طرفین درگیر در جنگ سوریه را وادار به آتش‌بس کنند.

جان کری جان کری: اقدامات ایران هیچ توجیهی ندارد

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا، حکومت سوریه را به قتل عام شهروندان این کشور متهم کرد و خواستار آتش بس باثبات و پایدار در حلب شد.


به گزارش رویترز،جان کری که در واشنگتن با خبرنگاران صحبت می کرد، اظهار داشت: بگذارید خیلی روشن بدانیم که چه کسانی مسئول آنچه که در سوریه روی داده و آنچه که روی خواهد داد، هستند.

وزیر امور خارجه آمریکا که کشور نقش عمده ای در شکل گیری داعش، القاعده و سایر گروه های ترورسیتی در جهان داشته مدعی شد: هیچ توجیهی برای کشتار وحشیانه و بی رویه غیرنظامیان توسط حکومت سوریه و توسط روسیه و متحدان ایرانی آنها در چند هفته اخیر و در حقیقت در پنج سال اخیر وجود ندارد.

در حالی که حمایت های بی چون و چرای امریکا و دیگرهمپیمانهای غربی و عربی امریکا از گروه های ترورسیتی در سوریه تنها عامل طولانی شدن جنگ سوریه به مدت 5 سال شده است جان کری تاکید کرده است که جنگ در سوریه خیلی سریع می تواند به پایان برسد و این در صورتی است که روسیه و حکومت سوریه تصمیم بگیرند که چنین کاری را بکنند.

وزیر امور خارجه آمریکا از جامعه بین المللی خواسته است تا طرف های درگیر در جنگ سوریه را وادار به آتش‌بس کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: