به روز شده در: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵
کد خبر: ۹۳۸۳
|
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۶
نماینده مردم کهگیلویه در مجلس :
هاشمی‌پور افزود: کارخانه سیمان دومین پروژه مهمی است که طی روزهای آینده عملیات آن با حضور سرمایه‌گذارانی از چین آغاز می‌شود.
خبردنا: نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه همه وعده‌های خود را محقق می‌کنم از آغاز به کار پروژه‌های کلان در این شهرستان خبر داد.

عدل هاشمی‌پور در مراسم آغاز به کار عملیات خاکبرداری پتروشیمی دهدشت با بیان اینکه این پروژه در سه فاز موازی تعریف شده است اظهار داشت: فاز نخست با اعتبار 22 میلیارد تومانی مبلغ پیمان از امروز آغاز می‌شود.

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس تصریح کرد: هشت شرکت رتبه یک و دو در مناقصه فاز خاکبرداری پروژه نام‌نویسی کردند و در نهایت یک پیمانکار محلی توانمند و مورد تأیید از نظر ریالی و فنی انتخاب شد.

هاشمی‌پور از آماده‌سازی اسناد مناقصه ساختمان‌های غیر صنعتی خبر داد و گفت: امیدواریم این مرحله هم به خوبی پیش رود.

وی با اشاره به کارخانه تولید سوله در شهرستان چرام تصریح کرد: برای تأمین سوله‌های پتروشیمی دلیلی ندارد از جای دیگری خریداری شود، باید مدیریت شود این کارخانه فعال شود.

هاشمی‌پور افزود: کارهای کلیدی فاز بعدی به طور موازی فراخوان و ارزیابی می‌شود و بین پیمانکاران خصوصی، دولتی و خارجی مناقصه برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه نگرانی برای ادامه این پروژه نخواهیم داشت گفت: هفته گذشته برای اطمینان بیشتر آخرین نشست با مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس برگزار شده است.

وی از کارخانه سیمان سپو به دیگر پروژه در حالی پیگیری نام برد و گفت: 90 میلیون یورو قرارداد چینی‌ها در این پروژه است که ظرف دو ماه آینده شاهد اجرای این پروژه خواهیم بود.

هاشمی‌پور با بیان اینکه وعده‌هایی که به مردم داده بودم با کمک همه مسؤولان و تعامل محقق می‌شود افزود: کارخانه سیمان سپو از سیمان خاکستری به سفید تغییر محصول داده شد.

وی صادراتی بودن محصول را از دلایل توجیه اقتصادی آن دانست و تصریح کرد: با وجود جاده ترانزیتی شهرضا به بهبهان رونق خوبی خواهد داشت.

هاشمی‌پور افزود: کارخانه سیمان دومین پروژه مهمی است که طی روزهای آینده عملیات آن با حضور سرمایه‌گذارانی از چین آغاز می‌شود.

وی گرفتن 450 میلیون متر مکعب آب از سد مارون را در حال پیگیری دانست و گفت: در آخرین نشست هماهنگی مقرر شد تخصیص این آب برای صنعت پتروشیمی و شهرک‌های صنعتی و کشاورزی در حومه غربی، صحرای کلاچو و دشت چرام و نیز باغات ابلاغ شود.

هاشمی‌پور بیان کرد: علاوه بر این، هفت و نیم میلیون متر مکعب آب از رودخانه علا با ایستگاه پمپاژ برای آبیاری روستاهای اطراف این رودخانه در حال کار است.

وی عملیات اجرایی سد آبریز را مورد اشاره قرار داد و گفت: کار طراحی در حال انجام است و تا سال آینده کد دار می‌شود.

هاشمی‌پور همچنین آبرسانی به چهار شهر حوزه انتخابیه را از دیگر موارد پیگیری برشمرد و گفت: قریب به 30 میلیارد تومان اعتبار در بودجه برای این طرح در نظر گرفته شده و قرار است از سد کوثر تأمین شود.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سعید اسفذیارنسب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۳
0
0
اگر نمیریم، نه پیریم، اگر یکی از وعده ها عملی بشه.
نام:
ایمیل:
* نظر: